De'ale scolii

Sahtior Donetk - Werder Bremen 2:1

Echipa antrenata de Mircea Lucescu, Sahtior Donetk, a invins, in finala Cupei UEFA, pe Werder Bremen, cu 2-1, dupa prelungiri, si a castigat asfel primul trofeul european din istoria echipei. Cred ca daca Werder Bremen l-ar fi avut pe Diego castigau pentru ca el era cel mai bun din echipa.

Sahtior a deschis scorul prin atacantul brazilian Luiz Adriano (minutul 25), iar Werder Bremen a egalat datorita succesului aparatorului brazilian Naldo (minutul 35). In minutul 119, Pizarro a marcat pentru Werder Bremen, insa golul a fost anulat pentru fault in atac. Dupa ce la finalul celor 90 de minute scorul a fost egal, jocul a intrat in prelungiri, iar mijlocasul brazilian Jadson a inscris golul victoriei pentru Sahtior in minutul 97.

Tin sa felicit echipa antrenata de Mircea Lucescu, cred ca au jucat foarte bine, cu toate ca au fost de mai multe ori faultati de Werder.

UPDATE: Video-uri la TiSport